Häirivad toidulõhnad naaberkorteritest ja läppunud õhk tubades annab märku sellest, et ventilatsioonisüsteemi tuleks hooldada ja puhastada. Selleks on mõistlik kutsuda kohale oma valdkonna ekspert.

„Vanemate majade kivist ventilatsioonišahtide mureks on enamasti aastaid puhastamata lõõrid, mis on läinud umbe seal ringlevast mustusest, linnupesadest või sissekukkunud kividest,“ ütleb Enrico Turkov Nordic Air Ventilatsiooni OÜ-st, mis pakub ventilatsioonišahtide puhastus-, hooldus- ja remonditeenust.

Šahti olukorrast saavad spetsialistid ülevaate kaamerauuringute abil. Loomuliku ventilatsiooniga kivišahtide puhastamine näiteks viiekordses majas ei nõua korteritesse sissepääsu, sest kogu töö saab ära teha katuselt. Lisaks puhastamisele paigaldavad nad ühistu soovil paneelmajade korstnatele ka väljatõmbemootoreid, et tekitada loomuliku ventilatsiooni asemel sundventilatsioon.

Kui hoonel on ventilatsiooni üldsüsteem ja igas korteris ei ole oma seadet, kulub torude puhastamiseks korteri peale koos järelkoristusega kuni 20 minutit. Ventilatsioonisüsteemi torustiku puhastamiseks kasutatakse spetsiaalseid elektrijõul töötavaid seadmeid ja vahendeid. Pärast torustiku puhastust desinfitseeritakse ventilatsiooniseadme filtrikambrid ja vajaduse korral asendatakse vanad filtrid uutega.

Klientidele väljastatakse Päästeameti tarbeks kõik vajalikud dokumendid ning enne ja pärast töid tehtud fotod.

Ventilatsiooniseadmeid peaks puhastama iga kahe aasta tagant

„Siseõhu kvaliteet on aina aktuaalsem teema ja loomulikult on inimeste teadlikkust suurendanud ka koroonaepideemia. Ventilatsiooniseadet on mõistlik puhastada ja hooldada iga kahe aasta tagant, loomulikke ventilatsioonišahte, nagu on vanemates paneelmajades, võiks üle vaadata iga viie aasta tagant,“ ütleb Turkov.

Ta lisab, et kindlasti tuleks kutsuda hooldusspetsialist, kui ventilatsiooniplafoon on tolmu täis ja ventilatsiooniseade on silmanähtavalt must. „See tähendab, et filtrid ummistuvad samuti ega tee oma tööd, nagu peaksid. Korralik hooldus annab pikema tööea seadmetele, pikendab filtrite kasutusiga ja tagab meile endale puhtama elukeskkonna. Eriti oluline on ventilatsiooni hooldus peredes, kus on allergikuid, sest hooldamata sissepuhkeseadme torustiku kaudu jõuab korterisse kevaditi palju õietolmu.“

Lisaks ventilatsiooniseadmetele kontrollib Nordic Air Ventilatsiooni hooldusmeeskond üle tuletõkkeklapid ja vahetab need vajaduse korral välja. Just tuletõkkeklapi sulgumine on 90 protsendil juhtudest põhjuseks, miks vannituba muutub umbseks.

Enam kui viieaastase kogemusega Nordic Air Ventilatsioon OÜ pakub oma teenuseid üle Eesti. Kõik ettevõtte töötajad on läbinud Euroopa Liidu standarditele vastavad koolitused.

www.nordicair.ee