keldriboksKortermajade rekonstrueerimisel on peamised tegevused seotud soojustamise, katuse, akende, küttesüsteemi ja ventilatsiooniga, samas kui keldrite uuendamine jääb tagaplaanile või lahendatakse poolikult. Sageli peetakse seda vähetähtsaks või töö hinda liiga kõrgeks. Kuidas rekonstrueerida keldribokse mõistliku summa eest, räägib Aiatehase juht Egle Kangur.

„Paljud korteriühistud, kes plaanivad oma hoonet renoveerida, teevad selleks projektid, milles on planeeritud ka keldri renoveerimine. Paraku ei oska projekti tellija ette arvata, kuidas selle töölõigu maksumus hakkab projekti koostamisel lakke tõusma. Oleme saanud ehitajatelt palju tagasisidet ja mitmel korral täheldanud, et keldribokside ehitamiseks valitakse ebasobilikud materjalid, materjali seinapaksus on üledimensioonitud või on loodud liiga keerukas tehniline lahendus. Kõik need asjaolud viivad keldri renoveerimise hinna kõrgeks, kuigi see ei pea nii kulukas olema!“ selgitab Kangur.

Loomulikult ei ole kõrge hind atraktiivne ja nii minnaksegi tööde käigus tihti kergema vastupanu teed, valides OSB ehk suunatud laastuga plaadi. Tellija usaldab ehitajat, ent paraku ei kannata OSB mingit veeleket ega suuremat niiskust, mis võib korterelamus juhtuda. Samuti ei pruugi keldri välimus jääda esteetiline ja lisaks on OSB tülikalt kare, mistõttu inimesed jäävad sinna tihtilugu riietega kinni või saavad pinnugi näppu. Eraldi küsimus on ka see, kuidas mõjub OSB sisse pidama jäänud niiskus keldris hoiustatud asjadele.

„Oleme näinud palju vaeva, et leida keldrite rekonstrueerimiseks hea ja soodne lahendus. Korteriühistute jaoks on parim lahendus tsingitud keldriboks, mis annab esiteks keldrile pikema ea. Teine argument on see, et toode peab olema nägus, et klient tunneks end selle kasutamisel hästi. Ja kolmandaks – keldriboksi peab olema mugav kasutada,“ loetleb Kangur Aiatehases pakutava lahenduse eeliseid.

Nendele pidepunktidele toetudes pakub Aiatehas klientidele erinevaid mudeleid, kuid kõige populaarsemad mudelid kujunevad välja iseenesest. Mudelite lahendused on Aiatehase kodulehel näha, kuid enim levinud on mudelid A, A-Premium ja P. Veidi vähem on levinud mudelid K ja EX, sest kliendid hindavad rohkem privaatsust.

„Viimasel ajal on korteriühistud küsinud meilt pakkumist uute keldribokside ehitamiseks. Sealjuures küsitakse mitte ainult üldise rekonstrueerimise ajal, vaid ka enne või pärast suuremat remonti. Teeme pakkumisi vanade bokside lammutamise ja utiliseerimise kohta, paigaldame ka valgustust ja betoneerime põrandaid,“ räägib Kangur. „Pakume kõiki keldriboksidega seotud teenuseid, et klient oleks meiega rahul ja kogu kelder saaks korda!“

Aiatehas alustas oma tegevust 2010. aastal. Ettevõtte peamine tegevusala on piirdeaedade tootmine, müümine ja paigaldamine ning keldribokside ehitamine kõikjal Eestis. Lisaks pakutakse korteriühistutele jäätmemaju ning sellest aastast on tooteportfellis ka terrassi- ja rõduklaasid. Lähemalt kodulehel www.balticbalcony.com.

  1. aasta lõpuni kestab kampaania korteriühistutele: tellides keldriboksid 60 korterile, paigaldame ühistule aluspinna olemasolul tasuta jäätmemaja (3000 × 4000 mm)!

keldribokswww.aiatehas.ee

Vastupidav, privaatne ja turvaline keldriboks on järgmine:

  • metallist, tsingitud ja tulekindel;
  • pika eaga ja viisaka välimusega, sh ei pea kartma, et veekahjustus boksile viga teeks;
  • mõistliku hinnaga – alati tasub küsida pakkumist, sest sageli on OSB-st ja metallist keldribokside lahendused samaväärse hinnaga;
  • boksi on võimalik avariitööde korral kerge vaevaga lahti võtta ja uuesti kokku panna, tekitamata suuri lisakulusid;
  • boksi detaile saab vahetada, näiteks kui ehitustööde käigus on tekkinud kahjustusi;
  • kõik uksed on lukustatavad või tabaluku aasaga ja seinad on needitud.