Läbimõeldud videovalvesüsteem kaitseb tõhusalt varaste ja vandaalide eest

Vargused trepikodadest ja keldritest, soditud fassaadid ja koridorid, mõlgitud autod ja korralagedus prügimajandusega tekitavad korteriühistutele suurt muret. Tõhusaim meede selliste kuritegude ennetamiseks ning varaste ja vandaalide avastamiseks on värvilise kvaliteetpildiga valvekaamerad, mis jäädvustavad pildi väga täpselt ega pane ka pimedas autonumbrite reflektoreid helendama.

Korteriühistutele kaamerasüsteemide projekteerimise, müügi ja paigaldusega tegeleva VA Systemsi OÜ müügiesindaja Einar Artel nendib, et ühistute suurimaks mureks on kerkinud kodutehnika ja mööbli leidmine olmeprügist, mis võib tähendada ka trahvi munitsipaalpolitseilt. Heaks abimeheks on siin videovalve, sest uudsed kaamerad, mis salvestavad värvilist pilti, suudavad eristada suhteliselt kaugelt autonumbreid ja inimeste nägusid. Korteriühistute elanike turvalisuse parim tagatis on läbimõeldud videovalvesüsteem.“

Seda mõtet jagab ka Mustamäe tee 151 korteriühistu juhatuse liige Inge Kulberg. „Мeie korteriühistu otsustas samuti paigaldada videovalve. Probleem oli prügimajakeses, kuhu visati aeg-ajalt suurt prügi: kodumasinaid, WC-potte, ehitusprahti jms. Võtsime kolm hinnapakkumist, millest VA Systemsi oma oli kõige mahukam. Esindaja selgitas meile kaamera põhimõtet väga selgelt. Jäime teenusega väga rahule ja kuigi hind oli teistest kõrgem, valisime kvaliteedi ega eksinud. Paigaldus ja seadistamine võtsid vaid paar päeva ning tänu suurepärase kvaliteediga videovalvesüsteemile saime esitada politseile videomaterjali, kus seaduserikkumine oli jäänud filmile. Lähitulevikus laseme paigaldada veel kaks kaamerat, et katta suuremat ala,“ räägib Kulberg.

Arteli sõnul on videovalve soetamine samalaadne ühekordne kulu nagu kodumasina ost. „Ühekordne kulu korteri kohta on olenevalt maja suurusest mõnikümmend kuni poolsada eurot. Seda pole palju südamerahu eest, et lapsi ei tülita mänguväljakul võõrad inimesed ja teie sõiduk on turvaliselt valvatud. Kaamerata parklates jäävad enamiku plekimõlkimiste puhul süüdlased paraku leidmata. Meie kaamerate abil on aga võimalik jagada politseiga kaughaldust, andes neile detaile intsidendi kohta.“

Kui teie majal seisab ees rekonstrueerimine, aga korteriomanikega pole videovalve ostmise kohta otsust tehtud, on mõistlik lasta ehitajatel paigaldada vana seina ja uue fassaadi vahele vähemalt kaablid ära. Nii on võimalik paigaldada valvekaamerad hiljem märksa kiiremini ja soodsamalt, rikkumata hoone välimust. Videovalvesüsteem koosneb omavahel ühendatud kaameratest. Trepikotta paigaldatud kaamerad fikseerivad sisenevate ja väljuvate inimeste näod. Väljaspool maja pannakse kaamerad kohtadesse, kust on näha näiteks majaesine, parkla, mänguväljak ja prügikastid. Kui ühistu territoorium on piiratud aiaga, on võimalik soetada numbrituvastuskaamera, mis avab tõkkepuu või värava ainult kindlatele autodele.

Kaameraga fonolukk jäädvustab kõik uksekella andnud isikud

Tõhus turvalisuse komponent on kortermajadele mõeldud videolahendusega IP-fonosüsteem. „Enamikul ühistutel on olemas fonosüsteem ehk telefonid korterites, mis on ühendatud uksekellaga välisukse juures. Sama kaabelduse peale saab ehitada uue põlvkonna süsteemi, mis võimaldab näha toast läbi kaamera, kes on ukse taga. Lisaks salvestab süsteem kõik uksekella helistajad ka siis, kui talle ust ei avata. Nii saab korteriomanik õhtul vaadata, kes on üritanud päeva jooksul tema juurde sisse saada,“ selgitab Artel.

Kui majas on olemas vana fonolukk, tuleb standardses 9-korruselises majas, millel on 4 trepikoda ja 144 korterit, IP-fonosüsteemi lahenduse hinnaks 120 eurot korteri kohta. See on aga väga hea võimalus panustada oma ühistu turvalisusesse, sest varguste puhul on lihtne kontrollida, kes lasi varga majja, ja saada vargast pilt. Fonosüsteemile saab lisada näotuvastussüsteemi, mis tähendab, et iga kortermaja elaniku nägu salvestatakse ja ukse avamisel ei pea enam kasutama kiipkaarti, magnetvõtit ega koodi.


Huvi ja küsimuste korral võtke julgelt ühendust. Leiame igaühele personaalse lahenduse soovide, vajaduste ja rahakoti järgi!

VA Systems OÜ

Einar Artel

tel 5552 2034

-post: einar@vas.ee