Tööinspektsioon toob välja, et 37% töötajatest areneb tööst põhjustatud haigus välja kutsehaiguseks. Pidev sundasendis töötamine ja korduvad liigutused koormavad eriti just selja ja õlavöötme piirkonda, mis omakorda põhjustab pingeid ja valu antud piirkonnas. Neid vaevusi aitab leevendada massaaž. On leitud, et töötaja tervisele on kasulikum pidada rohkemal arvul lühemaid pause kui üks pikk paus pika aja tagant. Selleks, et meeldiv kasulikuga siduda ehk pausid ja massaaž ühendada, on hea abimees massaažitool. Massaažitool on investeering töötajate tervisesse, mis tasub kuhjaga ära.

Tihti peetakse massaažitooli liiga kalliks, kuid kohe me aitame selle müüdi murda. Kui aluseks võtta keskmises hinnaklassis massaažitool, ümmarguselt 5000 eurot, ja kui tööpäevi on aastas keskmiselt 260 ning massaažitooli kasutatakse päevas keskmiselt kümme korda, siis tuleb ühe massaaži seanssi hinnaks üks euro ja üheksakümmend senti. Arvestades asjaolu, et masinakohvi maksab üle kahe euro, siis massaaži seanss massaažitoolis on tõesti odavam kui tass kohvi.

USA-s läbiviidud uuringus testiti massaažitooli massaaži kasulikkust kollektiivis. Erinevate testide ja uuringute käigus tehti nii mitmeidki põnevaid avastusi: nimelt aitab massaaž parandada loovust ja probleemide lahendamise oskust, väheneb isegi tööõnnetuste arv. Lisaks veel ka suurendab töötajate lojaalsust, aitab juhtidel erksana püsida. Aitab leevendada stressiga seotud terviseprobleemide, annab juurde energiat ning mõjub ka üldiselt tervistavalt. 

Te ilmselt sirvite eelnevat loetelu ja mõtlete, et enamusel mainitud toimete ja massaažitoolide vahel ei saa olla mingit seost. Kuidas vähenevad massaažitooliga vigastused töökohal?

USA-s läbiviidud uuringus selgus, et massaaž aitab parandada loovust ja probleemide lahendamise oskust, mis tuleneb otseselt sellest, kui keskendunud suudab olla katses vaadeldud isik. Samuti mõjutab tulemusi ka hapniku kogus, mis jõuab ajju. Massaaž aitab stimuleerida vereringet, mille tulemusel jõuab rohkem hapnikurikast verd ajju, mille tulemusel paraneb ka sooritusvõime. Ka mõjub massaaž üldiselt väga lõõgastavalt ja rahustavalt, aidates paremini keskenduda.  

Selgus veel ka asjaolu, et massaaž aitab suurendada töökoha harmooniat ja aitab vähendada vigastusi töökohal. Uuringust selgus, et hea massaaž aitab vähendada stressi taset ning aitab paremini toime tulla stressirohkete tööülesanntega, aitades muuhulgas vähendada ka ärevusseisundit.  Töökohal vähenesid tööõnnetused, sest massaaži saanud töötajad on töökeskkonna suhtes tähelepanelikumad ja rohkem keskendunud. Kuid  ka üldiselt on stressivaba töökoht töötaja jaoks turvalisem ja nauditavam.

Massaažitool võib suurendada ka töötajate lojaalsust, kuna töötajad tunnevad end rohkem hinnatuna kui nad saavad lisahüvesid, olgu selleks siis kasvõi massaažitooli massaaž. Kui töötajate töökeskkonna heaolusse panustatakse piisavalt, tunnevad töötajad suuremat heaolutunnet ja on ka rahulolevamad oma juhtide ja töökohaga. Mille tulemusel suureneb ka ühtekuuluvustunne, mis peegeldub tootlikkuse tõusus. Massaaž aitab ka juhtidel erksana püsida ning ärevust vähendada, paremini magada, pinget paremini taluda ja entusiasmi tagasi saada. Massaaž on statistiliselt seotud parema töövõimega ja seda vähem kui kohvitassi hinnaga.

Massaazitool.ee kodulehelt leiate suures valikus, erinevate omaduste ja hinnaklassiga massaazitoole. Novembris ja detsembris teeme ettevõtetele rõõmuga väga häid jõulupakkumisi, mis aitavad muuta töökeskkonna paremaks. Massaazitoolide valikuga saate isiklikult tutvuda meie salongis.

Kontakt: Tähetorni 21b, Tallinn

Tel: 5011733

info@massaazitool.ee

tuuli@massaazitool.ee

www.massaazitool.ee