Tööstustele ja tootmistele on omased suured ruumid ja kõrged laed, mis tähendab, et valgustite paigaldus, vahetus ja remont on kallid tööd. Seega on mõttekas paigaldada kvaliteetne kontrollitud valgustus paljudeks aastateks, kusjuures peale valgustite materjalide peavad olema vastupidavad ka muud komponendid.

„Tööstusvalgustus on väga lai teema, hõlmates palju tööstuskeskkondi alates külmladudest ja kuumadest metallivalutehastest kuni plahvatusohtlike keskkondadeni, kus valgustus peab vastu pidama isegi võimalikele plahvatustingimustele. Lisaks näiteks elektrostaatikavaba keskkonda eeldav elektroonikatööstus ja toiduainetööstus, kus valgustisüsteem peab olema vastupidav niiskusele ja pritsmetele,“ tutvustab valgustitootja Glamoxi AS-i juht Valdo Ruul. Kõiki neid aspekte peavad töö tellija, projekteerija ja ehitaja valgustust kavandades teadma ja arvestama.

Oma osa on ka Euroopa Liidu standarditel, mis panevad paika nõuded valgustusele eri kohtades. Töö tööstuses on täppistöö, näiteks treiali tööpingi juures on peale üldvalgustuse oluline ka piisav kohtvalgus, mis peab olema väga hea värviedastusega ja vastupidav intensiivsele kasutamisele.

Jälgida tuleb nii parameetreid kui ka tööiga

Glamox annab kõigile oma valgustitele viieaastase garantii. „Saame seda lubada, sest oleme enne oma laboris kõik materjalid ja komponendid läbi proovinud,“ nendib Ruul. „Ühe valgusti tööiga on tänapäeval juba 100 000 tundi, mis tähendab 24-tunnise töötamise juures 8760 tundi aastas ehk 11 aastat! Ja pärast sedagi valgustid mitte ei kustu, vaid jätkavad tööd väiksema valgustugevusega.“

Ta lisab, et kahjuks trikitatakse turul parameetritega omajagu ning kui detaile ei tunne ja ainult hinda vaadata, on vale valik kiire tulema. „Meie laborikatsed põhinevad Euroopa standardi nõuetel ja neid läbimata me oma tooteid turule ei luba. Katseid teeme väga erinevaid, et teha kindlaks näiteks valgusti vastupidavus külmakambri pluss- ja miinuskraadides, samuti valgusti vastupidavus korrosioonile, elektromagneetiline ühilduvus, ning lisaks teeme vee- ja vibratsioonikatseid.“

Glamox pakub tööstustele mugavat valgustite vahetusvõimalust „Vana asemele uus“, kus olemasolevate kaablite külge paigaldatakse uued, palju paremate omadustega ökonoomsed LED-valgustid. Kui vahetada senine 450-vatine valgusti 150-vatise vastu, on energia kokkuhoid kolmekordne. Peale uute valgustite pakub Glamox juhtmevaba valgustite juhtimissüsteemi, millega saab seadistada valgustid töötama automaatselt inimeste kohalolu ja päikesevalguse olemasolu järgi. Praeguste elektrienergiahindade juures on sellise süsteemi tasuvusaeg suhteliselt lühike.

Glamox on hoonete segmendi juhtiv professionaalsete valgustuslahenduste tarnija, pakkudes terviklikke tootevalikuid koolidele, tervishoiuasutustele, äri- ja tööstushoonetele. Ettevõte pakub klientidele eri tootemarke ning lisaks asjatundlikke nõuandeid ja lahendusi. Valgustustooted on konstrueeritud hõlpsaks paigaldamiseks. Nüüdisaegsed elektroonilised komponendid ja valgusallikad tagavad parima energiatõhususe ja säästlikkuse. Glamoxi valgustuslahendused aitavad luua mugava, paindliku ja stimuleeriva töökeskkonna, suurendades tõhusust ja jõudlust ning hoolitsedes samas individuaalsete vajaduste eest.

www.glamox.ee

Kvaliteetne valgustus on oluline ka kontoris!

Kehv valgustus töökohal võib põhjustada peavalu, kaela- ja seljahädasid ning väsitada silmi, sest organism hakkab paremaks nägemiseks kompenseerima viletsaid valgustingimusi ebatervislike asendite kaudu. Töökoha valgustatus mõjutab töökeskkonda, töötulemusi, tervist ja heaolu.