Kas teie korteriühistu territooriumil on pidevalt võõrast prügi, aeg-ajalt vandaalitsetakse autode kallal või majaseinu katab grafiti? Kõik need probleemid lahendab korralik videovalve, kinnitab videovalvesüsteemide projekteerimise, müügi ja paigaldusega tegeleva Besel-Alarmi OÜ juht Andrei Beljavski.
„On hulk probleeme, mis sunnivad korteriühistuid videovalvesüsteeme paigaldama. Näiteks juhtumid, kus lõhutakse prügikonteinereid või visatakse sinna millelegi mõtlemata kustutamata sigaret. Kuidas leida hiljem süüdlast ja kuidas tema süüd ametlikult tõestada? Selliste olukordade jaoks ongi olemas videovalve, sest kaamera lindistab kõik ja tõe selgitamiseks piisab ainult salvestise näitamisest. Samuti distsiplineerib videovalve inimesi, sõltumata ajast ja kohast, korralikult käituma,“ räägib Beljavski.
Seejuures on oluline, et ka videovalvesüsteem oleks vandaalikindel. Mida see tähendab? See tähendab, et kaameraid on peaaegu võimatu lõhkuda ja nende toimimisala ei saa varjata. Lisaks hoiatavad kaamerad omanikke juba enne seda, kui neid jõutakse lõhkuda või varjata.
Kui palju videovalvesüsteem maksab?
Kuna iga kliendi soovid on erinevad ja ka iga korteriühistu puhul on olukord ainulaadne, on pakkumised väga erinevad. „Kohe alguses on keeruline konkreetset hinda öelda, sest peame enne üle vaatama olemasoleva süsteemi, kuulama ära ühistu mured ja vajadused ning leppima kokku, millist lahendust soovitakse. IP ehk digitaalsüsteemid on kallimad, aga samas turvalisemad ja pakuvad palju võimalusi. Videovalvelahenduse hind oleneb nii selle võimekusest kui ka konkreetsest olukorrast hoones.“
Analoogkaamera on teiste kaameratega võrreldes kehvema kvaliteediga, ent samas kõige soodsam. Praeguseks on selline tehnika küll vananenud ja seda kasutatakse harva, kuid suure resolutsiooniga analoogkaamera võimaldab asendada vana analoogsüsteemi uuemaga juhtmestikku vahetamata. Võrreldes digitaalsüsteemidega ei ole hinna ja pildikvaliteedi erinevus suur, aga selle süsteemi võimalused on piiratud. See on mõistlik valik, kui soovitakse uuendada vana analoogsüsteemi suurte kuludeta.
IP ehk digitaalsüsteem on praegu kõige paremate võimalustega. Digitaalkaamerad saavad töötada nii süsteemis kui ka autonoomselt, salvestades sündmused kaamerasse sisse ehitatud mälukaardile. Parem variant on siiski selline valvesüsteem, mis töötleb ja salvestab videosündmused otse keskseadmesse, sest nii säilivad andmed kauem.
Beljavski paneb ühistuliikmetele südamele, et probleemide lahendamisega ei tasu viivitada. „Tulge meile ja lahendame teie mured koos. Videovalvesüsteemidega saavutate korra majas ja territooriumil, säästate väljaminekuid ja närve!“
Besel-Alarm OÜ projekteerib, paigaldab ja hooldab turva-, läbipääsusüsteemide ja nõrkvoolulahendusi. Ettevõttel on oma valdkonnas 25 aasta jagu kogemusi, nende teadmisi ja professionaalsust tasub usaldada!
Soovite pakkumist või lisainfot? Helistage telefonil 668 4316, kirjutage aadressile mail@besel.ee või külastage meie kodulehte www.besel.ee