Joonimata või kulunud joontega parklas pargib juht sõiduki sisetunde ja gabariiditunnetuse järgi. Nii jäävad masinate vahele enamasti liiga suured vahed ja õu mahutab vähem sõidukeid. Peale selle on joonimata parkimisala ohtlik jalakäijatele, kergliiklejatele ja teistele autojuhtidele. Nõu annavad parklate projekteerimise ja joonimisega tegeleva Parkline OÜ eksperdid Arto Tolska ja Riin Kangur.

„Kuna korteriühistute hoovides on parkimiskohtade arv enamasti piiratud, tuleks vältida üksikute autode laiutamist. Parim lahendus selleks on parkla joonida ja just seda meie ettevõte teebki, aidates tagada korteriühistutele korras ja suurima parkimiskohtade arvuga parkla, turvalise liiklemise ning kehtivaid standardeid järgides optimaalseima lahenduse. Korralikult joonitud ja märgistatud parkla püsib korras ning autodel on ka vähem kriimustusi ja mõlke,“ räägib Tolska.

Kangur lisab, et hästi markeeritud parkla on kui maja visiitkaart, sest parkla on esimene asi, mida külalised näevad. Samuti on oluline pöörata tähelepanu erimärgistusega parkimiskohtadele, nagu näiteks liikumispuudega inimeste parkimiskohad ehk invakohad või elektriautode laadimiskohad.

Tõhusamale liikluskorraldusele aitavad kindlasti kaasa ka liiklusmärgid, viidad, piirded, postid, „lamavad politseinikud“ ja kummist parkimistõkked. Näiteks liiklusmärgina kasutatakse tihti õuealamärki või keelumärki koos lisatahvliga, millega antakse luba ühistu elanikele sissesõiduks ja parkimiseks. Parkimiskohad on võimalik tähistada ka teksti või numbritega, et ühistu igal korteril oleks oma broneeritud parkimiskoht.

Mida on vaja teha enne parkla joonimist?

Nii mõnigi korteriühistu teeb Tolska sõnul ise parkla joonimistööd, kasutades tavalist värvi või poes müügil teekattevärve, tööriistadeks pintsel või väike värvirull. „Arvestades värvi ja tööriistade hinda, üldist vaeva ja ajakulu, on tegelikult soodsam tellida parkla joonimine ettevõttelt, kes on sellele spetsialiseerunud. Professionaalid teevad kõik tööd kiiresti, kasutades kauakestvaid teekattevärve.“

Kindlasti peaks parkla olema joonimise ajal autodest tühi, lisaks on vaja teekate enne puhastada suuremast mustusest nagu liiv ja muda. „Meie kasutame selleks harja ja suruõhku. Teekattevärvide kandmine platsile käib kiirelt ja värv kuivab suvise ilmaga vaid 15–20 minutit ehk põhimõtteliselt on parkla kohe pärast märgistust kasutusvalmis!“ räägib Kangur. „Kui asfaldis on pisemaid auke, tuleks need enne täita selle jaoks mõeldud parandusseguga. Ka siin saame meie aidata.“

Parkline OÜ meeskonnal on parklate ja hoovide joonimise valdkonnas pikaajaline kogemus. Mõistame hästi tehnilisi üksikasju ja nüansse, mis võivad markeerimistöödel ette tulla. Koostöös ühistuga leiame alati parima võimaluse, kuidas parklat kõige efektiivsemalt ja turvalisemalt kasutada.

Võtke meiega ühendust ja teeme teie ühistu parkla korda!

https://www.parkline.ee/

Arto Tolska

arto@parkline.ee

tel 525 1741

Riin Kangur

riin@parkline.ee

tel 5684 7723

Kuni 20 parkimiskoha joonimise hind algab alates 185 eurost, millele lisandub käibemaks.