Terve ja korrektne katus pikendab hoone iga ning näitab inimeste elukvaliteeti

Terve katus on maja pikaealisuse võti. Kui katuse remont juba ette võtta, tasub lasta seda teha oma valdkonna professionaalidel – põhjalikult, südamega ja korrektselt. Terve ja kaunis katus on ka silmale kena vaadata ning näitab, milline on meie inimeste elukvaliteet.

„Katuse remont on vastutusrikas ettevõtmine, sest suuresti just katuse seisukorrast sõltub hoone iga,“ ütleb Arfa OÜ juht Pavel Plastunjak. Ettevõte on tegelenud alates 2016. aastast eri tüüpi ja materjalidest katuste remonditöödega. Vaatamata lühikesele tegutsemisajale on meeskonnal  pikaajaline kogemus, oma töödele antakse julgelt viieaastane garantii.

Tänapäeval on Plastunjaki sõnul enim muresid vanemate kahe-kolmekorruseliste kortermajade nõukogudeaegsete eterniitkatustega. Eterniit on muutunud aastatega rabedaks, see praguneb ja mõraneb ning laseb tasapisi vihmavett läbi. Teatavasti on asbest kahjulik nii inimestele kui ka loodusele ning sellise katuse lammutamisel tuleb järgida ohtliku jäätme käitlemise eeskirju. Katusel olles ei tee eterniit kahju, aga kui seda hakatakse katuselt eemaldama, lenduvad õhku mikroskoopilised asbestikiud, mis võivad sattuda sissehingamisel kopsudesse ja põhjustada tervisehädasid. Seetõttu on parem, kui seda tööd teevad kogemustega spetsialistid.

Sellistele hoonetele soovitatakse uueks katusekatteks uut tüüpi eterniiti, mis ei sisalda enam asbesti. Teine variant on vastupidav, kerge ja soodsama paigaldushinnaga plekk-katus, mida saab tellida eterniitkatusele sarnase disainiga. Trapetsprofiiliga plekk-katuse kasutamisel ei muutu hoone arhitektuuriliselt ja seega ei nõua see korteriühistult lisaasjaajamist omavalitsusega. Hoone saab aga korraliku katuse aastakümneteks.

Katusevahetus võib tähendada ka põhjalikumat konstruktsioonide remonti

„Kui katus on juba mõnda aega läbi lasknud, tuleb kindlasti kontrollida ka katusekonstruktsioone. Võib-olla tuleb vahetada või tugevdada sarikaid,“ räägib Plastunjak. „Aina enam pööravad ühistud tähelepanu ka energiatõhususele, mis tähendab, et meilt tellitakse lisaks katuse remondile ka soojustustöid. Kui täita pööning korralikult puistevillaga, vähenevad ülemiste korruste korterite soojakaod ja kogu majas on energiakulu madalam.“

Katusega käsikäes käib ka korstnapitside remont ning muidugi vihmaveesüsteemide, lumetõkete, katuseluukide, korstnapühkijate redelite ja käiguteede paigaldus. Lumelükkamine katuselt ja korstnapühkimine peavad olema võimalikult turvalised tööd ning peauste kohale tuleb paigaldada lumetõkked, et sulav lumi ei kukuks inimestele katuselt peale.

Aina enam kasutavad ühistud koos katusevahetusega võimalust ka hoone pindala suurendada. See tähendab, et tellitakse projekt ja majale ehitatakse pööningu arvelt veel üks korrus. Arfalt saab neid töid tellida – alates konstrueerimisest ja ehitamisest kuni siseviimistluseni. Samuti pakub ettevõte fassaaditöid, et kortermaja saaks koos katuse uuendamisega üleni värskema välimuse. Katuse-, soojustus- ja fassaaditööde puhul on hea teada, et korteriühistutel on võimalik taotleda KredExilt rekonstrueerimistoetust, et anda korterelamule tervikuna uus hingamine. Teenus sobib krediidivõimelistele ja vähemalt kolme korteriga korteriühistutele.

„Oleme valinud klientidega suhtlemiseks personaalse lähenemise, nõustades ja abistades neid katuse seisukorra kontrollimisest kuni erilahendusteni. Kõige tähtsam on meie jaoks klient ning tema mugavuse ja soovide täitmiseks teeme remonditöid võtmevalmis põhimõttega: klient valib katuse materjali, värvi ja turvaelemendid ning meie teeme personaalse hinnapakkumise, mis sisaldab materjali- ja töökulu. Kui klient on pakkumisega rahul, alustame tööga,“ selgitab Plastunjak. „Katusetöid organiseeritakse ja tehakse algusest lõpuni ettevõtte vastutusel. Sealjuures ei vaja me ligipääsu siseruumidesse ja klient võib tulla kohale alles töö vastuvõtmise ajaks!“

Arfa teeb kortermajade ja eramajade katusetöid üle Eesti ja ka Soomes. Ettevõttel on suure kogemusega meeskond ja palju koostööpartnereid ning suuremate projektide puhul kaasatakse usaldusväärseid alltööhanke tegijaid.

Võtke meiega ühendust kõikides katusega seotud küsimustes – aitame heameelega! Pakume võimalust kutsuda katusemeister TASUTA koju, et hinnata katuse seisukorda.

tel 5629 7097

info@arfa.ee

www.arfa.ee