Kuigi ilmad pole veel kaugeltki suvised, on just praegu õige aeg planeerida katuse remondi-, renoveerimis- ja rekonstrueerimistöid. Muidu võite joosta suveks kavandatud ehitustöödega ajaliselt ummikusse.

„Tõepoolest on ühistutel praegu õige aeg planeerida suuremaid remonditöid ja sõlmida lepinguid, sest ehitusettevõtete kalendrid täituvad kiirelt ning mais-juunis tegutsema hakates ei pruugi enam head tegijat leida,“ ütleb 30 aastat katuste ehitusega tegelenud OÜ Evari Ehituse juht Rein Kala. Ta lisab: „Elu on näidanud, et talviti ei kipu inimesed suvistele töödele veel mõtlema, ent soojade ilmade saabudes võib juhtuda, et katusevahetuse peab lükkama hilissügisele või koguni terveks aastaks edasi.“

Esmalt tuleb eesolevad tööd korralikult läbi mõelda

Kortermaja rekonstrueerimist planeerides tasub Kala sõnul alati vaadata laiemat pilti. Näiteks majale uut ventilatsioonisüsteemi ehitades on mõistlik paigaldada torud katusekonstruktsiooni soojustuse sisse, mis aga eeldab mitme töö tegemist korraga. Samalaadseid kohti, kus annab töid ühitada ning seeläbi ehitustöödele kuluvat raha ja aega kokku hoida, on veel.

Seega tuleks hoone remonti planeerides soovitud tööd korralikult läbi mõelda, tellida projekt, korraldada ehitushange ja seejärel valida parim pakkuja. Kindlasti ei tohiks valida ehitajat hinna, vaid pakutavate tööde sisu järgi. Katuse puhul tasub küsida projekteerijatelt ja ehitajatelt komplekslahendusi, kuhu kuulub lisaks katuste katmisele ja soojustamisele ka räästasõlmede, parapettide, katuseluukide, korstnate, tuulutussüsteemide ja vihmavee äravoolusüsteemide uuendamine.

Kaasake oma valdkonna asjatundjaid!

Kuna katuse eluiga on väga tähtis, tuleb kasutada kvaliteetseid materjale, korralikke lahendusi ja paigaldusel oma valdkonna asjatundjaid, kellel on kompetentsi ja piisavalt kogemusi. Ehitusvead tekivad tavaliselt ikka ebapiisava kvalifikatsiooniga, juhuslikku ja vähetuntud tööjõudu kasutades. Seega uurige valiku tegemisel ehitusfirma tausta kõikvõimalikest allikatest, hinnake nende usaldusväärsust, vaadake kodulehte, referentse ja arvustusi. Alati on soodsam teha töid üks kord ja korralikult, kui lasta mitu korda vigu parandada. On olnud ka juhuseid, kus vähetuntud tööjõu kasutamise tulemusel tuli äsja tehtud katus tervenisti uuesti ehitada.

Oluline märksõna on energiatõhusus

Nii kortermajade kui ka kõigi teiste objektide ehitamisel on viimasel kümnendil kerkinud oluliseks märksõnaks energiatõhusus, sest kütte hind on aastakümnete taguse ajaga võrreldes palju tõusnud. See on seadnud rangemad normid ka lamekatuste soojustusmaterjalidele. Üks uuemaid lamekatuste soojustuslahendusi on lamellvill, mis paigaldatakse seni harjumuspäraselt horisontaalselt paigaldatavate villaplaatide asemel hoopis vertikaalselt.

OÜ Evari Ehitus on 1991. aastal loodud ettevõte, millest on nüüdseks kasvanud Lõuna-Eesti juhtiv lamekatuste ehitusfirma. Ettevõtte peamine tegevusala on uute lamekatuste ehitamine ja soojustamine ning olemasolevate lamekatuste parandamine, remontimine, renoveerimine ja rekonstrueerimine. Samuti tehakse lamekatustele ülevaatust, hooldust ja hüdroisolatsioonitöid. Evari Ehitus teeb koostööd kõigi Eesti suuremate ehitusettevõtetega. Nende klientideks on nii kinnisvaraarendajad, ärikinnisvara omanikud, korteriühistud kui ka eramajaomanikud.

Lamekatuste ehitamine nõuab erialaseid teadmisi ja pikaajalisi kogemusi. Oma valdkonna professionaalide abi kasutades hoiate kokku aega ja vahendeid ning saate katusele kindla garantii!
OÜ Evari Ehitus

telefon 738 0927 ja 506 0579

evari@evari.ee

www.evari.ee

Evari Ehitus