Krimelte Tempsi mitmekülgsete omadustega tsementlaastplaate on kasutatud aastakümnete jooksul paljude hoonete ehitamisel Eestis ja välismaal. Värvitud või graniidiga kaetud ilmastikukindlad plaadid on asendamatud fassaadi ja sokli katmisel. Samuti sobivad plaadid universaalseks kasutamiseks aluskonstruktsioonides nii tuuletõkke, põrandakatte kui ka tuletõkkena.

„Tempsi tsementlaastplaadid on asendamatud nii hoonete välis- kui ka siselahendustes. Tegu on vastupidava, kauakestva, tule- ja ilmastikukindla materjaliga, mis ei sisalda keskkonnale ja inimestele ohtlikke aineid ega osakesi. See summutab ruumides levivat müra ning on lisaks seene- ja hallituskindel,“ loetleb Krimelte OÜ koduturu müügijuht Eva Iškova.

Plaat on tulekindel ja vastab Euroopa standardite järgi tulekindluse klassile A2. Samuti on märkimisväärne materjali külmakindlus, sest see talub väga madalaid temperatuure ja järske temperatuurimuutusi. Lisaks on tsementlaastplaat tsemendi sisaldusest tulenevalt parasiidi- ja putukakindel.

Tsementlaastplaat liigitub kerge ehitusmaterjali alla, näiteks 10 mm paksuse tsementlaastplaadi kaal on vaid 14 kg/m². Kuna tegu on elastse ja kergesti töödeldava materjaliga, sobib see väga hästi kasutamiseks aluskonstruktsioonides või fassaadikattematerjalina. Ehitusplaati on lihtne lõigata, puurida ja freesida.

„Plaadil on küll standardmõõdud, kuid seda saab tellida meilt ka kindlate mõõtude järgi. Tempsi plaat on hetkel tõenäoliselt kõige populaarsem soklikattematerjal Eestis ja üha enam kliente katab plaatidega kogu maja,“ annab Iškova nõu. „Kes ei tahaks tulekindlat ja aastakümneid kestvat fassaadi, mida saab tellida endale sobivas mõõdus ja värvitoonis?“

Silmapaistev välimus, lihtne paigaldus

Tempsi fassaadilahendustes on kolme tüüpi plaate: tsemendist ja puitlaastudest betoonivärvi ehitus- ja fassaadiplaat BASE, kivipuruga kaetud dekoratiivne fassaadiplaat ja viimistlusplaat GRANITO ning spetsiaalvärvidega kaetud dekoratiivne fassaadiplaat ja viimistlusplaat COLORE. Kui BASE on lihtsalt betoonitooni plaat, siis GRANITO puhul saab plaadi katta 15 eri värvi graniidipuruga, mis muudab hoone välimuse eriliseks ja kauniks.

COLORE ehitus- ja fassaadiplaate saab katta toonitud või toonimata betoonpindadele mõeldud krunt- ja viimistlusvärviga ning valik on siin sisuliselt piiramatu: tagasihoidlikumatest toonidest erepunase, mürkrohelise ja kärtsroosani. Plaate saab vajaduse ja soovi järgi erinevate paksustega, mis näiteks värvitud plaatide puhul jääb vahemikku 10–24 mm.

„Tempsi tsementlaastplaatide eelis on ka lihtne paigaldus, millega saab meie kodulehel olevate juhendite abil hakkama iga ehitushuviline,“ sõnab Iškova. Juhendist saab infot nii plaatide omaduste, töötlemise ja paigaldamise kui ka hoolduse kohta.

Tsementlaastplaat valmistatakse puitlaastude (62%) ja portlandtsemendi kõrge surve all kokkupressimise ja hüdratsioonilisandite lisamise teel. Tsement seob ja katab puitlaastud ning annab valminud plaadile tugevuse, jäikuse ning seene-, putuka- ja tulekindluse. Sertifitseeritud toodete vastupidavust kinnitab Krimelte OÜ antav 15-aastane garantii.

www.tempsi.ee