soojustus       
PUR-soojustus ei tee maja soojahoidmises järeleandmisi ka aastakümnete pärast

Vaieldamatult tõhusaim tänapäevane soojustusmaterjal on polüuretaan- ehk PUR-vaht, mis täidab kiirelt ja efektiivselt kõik õhuvahed ning muudab maja õhukindlaks. Tänu PUR-soojustusele vähenevad majas nii kütte- kui ka jahutuskulud ja see on ideaalne lahendus nullenergia- või passiivmaja ehitajatele.

PUR-soojustus ehk pritsvaht oli Eestis veel kolm aastat tagasi suhteliselt tundmatu materjal, kuid Ameerikas ja Kanadas on seda kasutatud juba 50 aastat. „PUR-vahu populaarsusel on selge põhjus – võrreldes teiste soojustusmaterjalidega see ei vaju, deformeeru ega kaota oma soojapidavust ka 20 aastaga,“ selgitab PUR Soojustuse OÜ juhatuse liige Janar Sillandi. PUR Soojustus pakub PUR-soojustuse teenust üle Eesti ning on PUR-seadmete ja soojustusmaterjali ametlik maaletooja. Polüuretaanvaht sobib nii uutele kui ka renoveeritavatele majadele ja selle kasutusala ei ole piiratud.

PUR-vaht nakkub väga hästi eri pindadega ja sisaldab lisandeid, mis tõrjuvad hallitust ja seente kasvu. PUR-vahte on laias laastus kahte sorti. Avatud pooridega vaht, kõnekeeles pehme vaht, laseb  veeauru läbi, kuid ei seo seda endasse. Õhu liikumise see vaht enamasti siiski peatab, sobides hästi puitkonstruktsioonist seinte ja katusealuste soojustamiseks. Lisaks on avatud pooridega vaht hea heliisolaator ehk seda on mõistlik kasutada siseseintes ja vahelagedes. Suletud pooridega vaht ei lase veeauru läbi ning sobib hästi soojustama välisseinu, kiviseinu, katuseid ja vundamente. Samuti puudub välisseinte või katuse soojustamisel vajadus eraldi auru- ja tuuletõkke järele.

PUR-vahu paigaldamise esimene samm on mõõta objekt ära ning koostada materjalihulga ja hoone keerukuse alusel esialgne hinnapakkumine. „Kui jõuame hinnas kokkuleppele ja materjal on meil laos olemas, oleme valmis kuni paari päeva jooksul objektile tulema. Kui tegu on suurema materjalivajadusega ja peame lisa tellima, läheb tarneks aega 3-4 päeva,“ selgitab Sillandi. „Kokkuleppe järgi valmistab objekti ette klient ise või tuleme meie. See tähendab, et kinni tuleb katta kõik pinnad, kuhu vaht ei tohi pritsipüstolist sattuda: aknad, uksed, põrandad. Vaht poeb igasse pilusse ja tekitab ruumis suure õhutihenduse. Võrreldes traditsiooniliste materjalidega, saavutatakse sama soojapidavus kaks korda õhema kihiga: seinad jäävad õhemad ja põrandapind selle võrra suurem.“

Kliendil võiks olla PUR-seadmete käivitamiseks 3-faasiline ja vähemalt 16-ampriline vool. Kui vool puudub, rendib PUR Soojustuse meeskond generaatori. Polüuretaanvaht on kahekomponente pritsvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga. Vaht moodustab pärast tardumist tugeva pooljäiga kihi, mis paisub pihustamisel kuni 160 korda. Vahu kuivamisaeg on vaid 10 sekundit. Keskmiselt pannakse vundamendile 10 cm, seintele 20 cm ja katusele 25 cm paksune vahukiht. Kui karkass on veidi suuremas mõõdus, pole vaja vahtu lõigata ja töö saab tehtud veel kiiremini. Soodsatel tingimustel on võimalik soojustada päevaga ca 300 m².

PUR Soojustus renoveerib ka katuseid, kasutades selleks polükarbamiidi. Katus peab pidama vastu ka kõige karmimatele ilmastikuoludele ning seetõttu on mõistlik valida katusekate, mis on tugev, kestab kaua ja ei vaja iga paari aasta tagant uuendamist või renoveerimist. Polükarbamiid on ideaalne katusekattematerjal: see on tule-, tuule- ja veekindel, püsib muutumatuna aastast aastasse ning tekitab katusele elastse ja monoliitse kihi. Polükarbamiid pritsitakse peale kõrgel temperatuuril ja spetsiaalse masinaga. Soomes ja Rootsis on selline katuste renoveerimise meetod väga populaarne. See on kiire ja tulevaba ning põhiline eelis on see, et ruberoidi või muud vana materjali ei pea maha võtma, kui aluskonstruktsioon on korras.

Kuna PUR Soojustuse OÜ meeskonnal on enam kui 15-aastane kogemus üldehitustöödes, ollakse valmis pakkuma klientidele täislahendust: hoone ja vundamendi soojustamist, katuse katmist ja muud ehituslikku, näiteks fassaaditöid.

Võta ühendust ja küsi pakkumist telefonil 503 1157 või e-posti teel pursoojustus@gmail.com.

www.pinnakattede.ee