Ehitushangete keskkond Lushof aitab leida turult parima töövõtja pakkumise

Ehitushangete keskkond Lushof.com viib omavahel kokku eri pooled: tellijad ehk eraisikud, korteriühistud, peatöövõtjad, arendajad, arendajate ehitusosakonnad ning teise poolena ehitajad. Lushofi eelis on see, et keskkonnas on võimalik pakkumisi omavahel võrrelda nii koguhinna kui ka hankes sisalduvate tööde hinna järgi ning lisaks on hangete lisamine tasuta.

Peatöövõtjate töö on tihedalt seotud alltöövõtjate otsimisega, kelle palkamisel tekib sageli probleem finantsarvutustega ehk objekti reaalse maksumusega, kuna iga ehitusfirma saadab hinnapakkumised omas vormingus ja tihti polegi neid võimalik omavahel võrrelda. Näiteks on teil tarvis saada pakkumisi konkreetsetele elektritöödele – mõni saadab üherealise pakkumise ja teine kirjutab eraldi lahti kaabelduse, andurite ja pistikute töö hinna. Selliste pakkumiste võrdlemiseks kulub nii eratellijal kui ka peatöövõtjal palju aega, mida saaks kasutada märksa kasulikumalt.

Lushofi portaalis täidab hanke korraldaja ehk tööde tellija kolm väikest lehte. Esimesel lehel on info hanke kohta: tuleb valida objekti asukoht ja ehitustööde sisu. Teisele lehele saab lisada failid, fotod, muud dokumendid ja projektdokumentatsiooni lingi, kui projekt asub näiteks Google Drive’is, Dropboxis vms pilvesaidil. Kõige olulisem on kolmas lehekülg, kus hanke korraldaja täidab täpsed tabelid töö kategooria, nimetuse, mõõtühikute ja koguste kohta. Näiteks plaatimistööde puhul kirjutatakse sinna nii: põranda plaatimine plaatidega 75 ´ 75 cm, 150 m². Professionaalidel, kellel võib tööde tabel olla 20–1000 rida, on võimalik olemasolev Exceli tabel ühe klikiga vormindada ja üles laadida. Seejärel tuleb klõpsata nupul „avalda“.

Hanget on võimalik ühe klikiga pikendada kuni 30 päeva, edasi lükata, varem lõpetada või alustada uuesti samade tingimustega, kui ei leidnud ettenähtud aja jooksul sobivat alltöövõtjat. Samuti saab vajaduse korral lisada uusi faile. Hanke korraldaja näeb tehtud pakkumisi reaalajas ja saab neid sorteerida nii positsioonide kaupa kui ka tervikuna. Nii näeb tellija kohe, kui palju konkreetne töö eri firmadel maksab ja kelle pakkumine on soodsam. Hankes osalevale ehitajale on pakkumise tegemine samuti väga läbipaistev ja lihtne: ta valib hanke, kus osaleda, täidab lüngad oma ühikuhindadega ja teeb pakkumise.

Väga lihtsaks on tehtud suhtlemine hanke korraldaja ja töövõtja vahel – see on lahendatud programmi sisse ehitatud Messengeriga. Tulevikus on plaanis lisada platvormile ka lepingu sõlmimise funktsioon ja juriidiline tugi sõlmitud lepingute jaoks.

Keskkonna kasutamise eest maksavad kuutasu ehitusettevõtted, samas saab üks kasutaja lisada sama kuutasu eest oma kontole kuni neli kasutajat. Näiteks, kui töölõigud objektil on jaotatud objektijuhtide vahel, saab igaüks teha sama objekti kohta oma hanke või vaadata teiste kasutajate omi. Hetkel on Lushofil umbes 120 kasutajat, enamik neist on ehitajad ja alltöövõtjad. Eraisikute osakaal on 20–30%.

www.lushof.com

Lushof pakub tellijale järgmist:
  • leida Eesti ehitusturult parim töövõtja pakkumine,
  • hinnapakkumiste automaatset sortimist positsioonide alusel,
  • pakkumiste korraldamist kõigi ehituskategooriate järgi kõigis Eesti piirkondades,
  • võimalust saada hinnapakkumisi kõikidelt Eesti ehitusettevõtetelt ja hindu automaatselt analüüsida,
  • võimalust näha ehituse tegelikke hindu ehitusprojekti maksumuse põhjalikumaks analüüsimiseks.