Uusi aknaid valides on oluline, et need sobituksid maja üldise välimusega ja samuti on inimestele tähtis investeeringu suurus. Sama tähtis on aga ka akende vastupidavus ajale ja heitlikele ilmadele ning muidugi vähenõudlikkus hoolduse suhtes, ütleb plastakende, alumiiniumakende ja -uste tootja FENSTERi tegevjuht Janek Raap.

Ta lisab, et olles turul aastast 1998, on aastakümnete jooksul kogunenud palju teadmisi ja kogemusi, millised aknaprofiilid on meie kliimas parimad. „Eramajadele soovitaksin Euroopa suurima profiilitootja, Saksa ettevõtte Kömmerlingi profiili 88. See on aken, mis on soodsa hinnaga, kestab sisuliselt kogu teie eluea ja nõuab väga vähe hooldust.“

Tegu on PVC-profiilist toodetud aknaga, mis vastab kõrgetele standarditele. Stabiilsetes kinnitustes kasutatakse ohutut ja efektiivset titaani ja tsinki, mitte kahjulikku kaadmiumi. Seevastu sellised aknaraamid, mis on valmistatud plastist koos valede kinnitustega, on tervisele kahjulikud ning võivad ajapikku muuta värvi, praguneda ja deformeeruda. Kvaliteetne on kroomitud furnituur hõbehalli värvi ja kolmekordse roostevaba kattega: tsinkimine, kroomimine ja vahakate molekulaarsel tasandil.

Kvaliteetse plastakna tähtis komponent on armeeritud element ehk metallkonstruktsioon, mis pannakse vajaliku jäikuse andmiseks plastprofiili sisse. Nii peab raam vastu klaaspaketi raskusele, mis võib olla isegi üle 300 kg. Kvaliteetsetes raamides kasutatakse ruudulist armeerimiselementi, samas kui madalama kvaliteediga raamides on see element Π-kujuline. Kömmerlingi profiilid on ruudukujulised.

Kömmerling 88 – kõrgtehnoloogia, mida saab igaüks endale lubada

Tänapäevastel PVC-aknatel on vähemalt viie kambriga profiil, sest suurem sisemiste kambrite arv lisab profiilile jäikust ja alandab soojusjuhitavust. Kömmerling 88 profiili kambrite arv on aga koguni seitse. Põhjamaades nagu Eesti peab kvaliteetsete profiilide välisseinte paksus olema vähemalt 3 mm. Soojapidavuse tippklass Kömmerling 88 muudab passiivmaja akna standardiks ja sellel on suurepärased soojapidavuse näitajad: Uf on 0,95 W/(m2K) ja Uw on kuni 0,72 W/(m2K).

Kolm tihedustasandit ja uuenduslik valtsitihend peavad kinni tõmbetuule, tolmu ja vihma ning tagavad optimaalse soojapidavuse. Samuti on akende puhul oluline nii mürasummutus kui ka ohutus – Kömmerling tagab suurepärase mürakaitse kvaliteetsete funktsionaalsete klaaside abil ja samuti kuulub akna juurde kaitse sissemurdmise vastu. Et kindlustada elamiseks meeldiv keskkond, on Kömmerling 88 varustatud optimaalse ventilatsiooniprogrammiga.

Kõrgeimale klassile vastab ka Kömmerlingi disain: õhukesed, sirge joonega ja suure värvispektriga profiilid (universaalset värvi, metalliktoonides, puitstruktuuride või alumiiniumvooderdistega).

FENSTER hoolib klientide tervisest ja heast enesetundest
  1. aastal loodud FENSTERi kaubamärk on kasvanud aastatega üheks Eesti juhtivaks plastakende, alumiiniumakende ja -uste ning fassaadikonstruktsioonide tootjaks. Ettevõttel on Eestis kuus esindust neljas linnas, kus on võimalik tutvuda toodangu näidistega ja saada kogu toodangu kohta informatsiooni. Kontsern valmistab oma toodangut neli aastat tagasi Tallinna lähistel Lagedil valminud ligi 4500-ruutmeetrises tehases. Lähiaastatel plaanitakse tehase tootmispinda kasvatada kuni 8000 ruutmeetrini. Kokku on FENSTERis üle 150 töötaja.

FENSTERi missioon seisneb elukeskkonna loomisele kaasaitamises, mis võimaldaks klientidel teha tööd produktiivselt ja puhata täisväärtuslikult. Kindlustades kliente ja partnereid parima kvaliteediga akende, uste ja klaasfassaadidega, luuakse mugavus, hubasus ja sisetingimustes vajalik mikrokliima. Ettevõtte tähtsaim prioriteet on klientide tervis ja hea enesetunne ning seetõttu järgitakse kõige rangemaid ökotootmisnorme ning kasutatakse ainult turvalist ja kvaliteetset komplekteerimist.

www.fenster.ee

Miks valida FENSTERi aknad ja uksed?
  • säästavad majade, korterite ja kontorite soojust
  • kindlustavad vajaliku õhutsirkulatsiooni ja ruumi mikrokliima
  • kestavad tõeliselt kaua, vähendades nii omaniku kulusid ja olles keskkonnasäästlikud
  • on taskukohased ja loodud Eesti kliimasse
  • disainivalik on väga lai

 

KONTAKTID:

Info ja tellimine telefonil 1775

Peakontor

Tööstuse 1, Lagedi

tel 638 8300

myyk@fenster.ee

Tallinna kontor

Punane 42/207, Tallinn

tel 621 6130

punane@fenster.ee

Tartu kontor

Turu 24, Tartu

tel 736 2570

tartu@fenster.ee