Puhas ventilatsioonisüsteem aitab säästa ja hoiab tervist

Kas teadsid? Selleks, et ruumis oleks hea olla, peab kogu õhk ruumis vahetuma kahe tunni jooksul. Õhuvahetus on vajalik, et ruumides oleks puhas ja värske õhk ning et ruumiõhu saasteained oleksid tervisele ohutul tasemel. Ventilatsiooni kogunenud tolm ja mustus on  orgaanilise koostisega. Lisaks on torustikus piisavas koguses niiskust ja hapnikku, mis loovad koos ideaalse keskkonna bakterite ja viiruste tekkeks ning paljunemiseks. Hinnatakse, et Euroopa Liidus võib ligi 3% haiguste põhjuseks olla saastunud siseõhk. Saastunud siseõhk võib põhjustada suurenenud väsimust, peavalu, allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme.

Mida saad teha?

Hoolitse, et sinu ventilatsioonisüsteem oleks puhas, võta bakteritelt ära võimalus vohada. Seda, et ventilatsioonisüsteemi tuleb puhastada, ütlevad lisaks teenuse pakkujatele ka Päästeamet ja kaine mõistus. Tuleohutuse seaduse järgi peab isik kontrollima tema valduses oleva kinnisasja, ehitise, ruumi, seadme ja nende kasutamise ohutust ja nõuetekohasust. Samuti peab rakendama kindlaid meetmeid, et vältida tulekahju teket, ja hoiduma tegevusest, mis võib põhjustada tulekahju. Tuleohutuse seisukohast on kõige ohtlikum köögi ventilatsioon, kuhu kuhjuvad toiduõli jäägid ja rasv. Tihti saavad põlengud alguse just köögi väljatõmbekanalist, mida pole piisavalt puhastatud.

Korrapärane hooldus = energiasääst

Korrapärane ventilatsioonisüsteemi hooldus tagab seadmete pikema tööea ja murevaba toimimise pikema aja jooksul. Loogiline, eks! Aga kust tuleb siis energiasääst? Töökorras hooldatud seadmed tarbivad vähem energiat, amortiseeruvad aeglasemalt ja kestavad kauem. Nii hoiad kokku raha ja pikendad oma investeeringu kasutusaega. Korrapäraselt vahetatud ventilatsioonifiltrid lasevad õhul paremini voolata ega koorma ventilatsiooniseadet. Puhtad filtrid tagavad puhta õhu, millega säästad oma tervist ja hoiad kokku ravikuludelt. Isegi kui need punktid on tehtud ehk korrapäraselt hooldatud, on kõige alus siiski puhastatud ventilatsioonitorustik. Kui torustik on puhas, on seal ringlev õhk samuti puhas!

Millal ja kui tihti tuleb puhastada ventilatsioonitorustikku, kontrollida seadmeid ja vahetada ventilatsioonifiltreid?

Ventilatsiooniseadmete tootjad soovitavad ventilatsioonitorustikku puhastada vähemalt iga kahe aasta tagant – seda juhul, kui ventilatsiooniseadet kasutatakse tavatingimustes nagu kodus ja kontoris. Ventilatsioonisüsteemi seadmeid peaks hooldama korra aastas ja ventilatsioonifiltreid tuleb vahetada nende täituvuse järgi, millest annab näiteks telefoni märku ka ventilatsioonisüsteemide automaatika. Rasvakanalit tuleb puhastada kasutustiheduse järgi. Sellel tasub hoida silma peal – kui rasva tilgub, võid olla juba suures ohus.

SoojusGrupp on ettevõte, mis areneb ja kasvab kiirelt. Meie märksõnad on usaldus, kvaliteet, kogemused ja sõbralik suhtlus. Oma töös keskendume hoonete tehnosüsteemide hooldusele, erilise tähelepanu all on ventilatsioonisüsteemide hooldus, sh ventilatsioonitorustiku puhastus. Meilt saad kompleksse hoolduse ühest kohast!

www.soojusgrupp.ee

info@soojusgrupp.ee

tel 5688 0094