Kõige kauakestvam ja muretum lahendus lamekatuse uuendamiseks on PVC-materjal

Vanemad lamekatused on sageli kaetud SBS ehk bituumenmaterjaliga, mis paraku kipub aastate jooksul ilmastikule järele andma. Katuse uuendamisel tasub eelistada esteetilisema välimusega PVC-materjali, mis on pika eaga ja mida saab väga kiirelt paigaldada.

„Ettevõte sai alguse majade ja rõdude renoveerimisest, millest edasi jõudsime väikeehitiste ehituseni. Kliendid hakkasid uurima, kas samasugust vastupidavat lahendust saaks kasutada ka elumajade katuste ja terrasside puhul. Nii olemegi laiendanud oma tegevust PVC-materjalide müümise ja paigaldamisega,“ räägib Mere Eksperdi OÜ juht Kristo Krüger, kes on tegelenud PVC-lahendustega praeguseks enam kui viis aastat.

Tegu on mitmekülgse materjaliga, mis on tänu ohutule ja kiirele paigaldusele järjest enam levinud. PVC-materjal sobib kõigele – ka väga keerukatele lamekatustele, soojustuse peale, käidavatele katustele ja terrassidele, garaažidele ja isegi murukatustele. Materjali ühenduskohad on ühtlased ja märkamatud.

PVC-materjalide tootjaid on palju, kuid Krügeri sõnul kasutavad nemad sellist materjali, millele tootja annab sõltuvalt materjali paksusest 25–40-aastase garantii. Paigaldusele annab ettevõte omakorda 6-aastase garantii. Materjali eelistatakse kasutada ka kaubandus- ja logistikakeskuste ning büroo- ja tootmishoonete puhul, sest see on väga püsiv ja seda saab väga kiiresti paigaldada. Päevas on võimalik paigaldada isegi umbes 1000 m² PVC-d.

Seejuures on PVC-materjali paigaldus tuleohutu, sest ei vaja elusat tuld nagu bituumeni paigaldus. „Eks see seabki bituumeni vastupidavuse sageli löögi alla, et seda materjali on keeruline paigaldada. Liiga õrna bituumeni sulatuse puhul hakkavad materjali liitekohad pikapeale läbi laskma. Aga kui teie lamekatuse senine materjal hakkab väsima, tasub mõelda uuendamisele PVC-ga,“ annab Krüger nõu. „PVC-liitekohad keevitatakse põhiliselt automaatse masina abil ja ülejäänud käsikeevitused on kahekordsed.“

Eelis on ka rullis tarnitava materjali kerge kaal. Tänu sellele on PVC-materjali transport, ladustamine ja katusele paigaldus lihtne ning samuti ei vaja maja konstruktsioon lisatugevdust. PVC-materjali põhitoonid on tumehall ja helehall, aga saadaval on ka punane, roheline ja valge katusekate.

Mere Ekspert OÜ ehitab ka postvundamendil puukuure ja varjualuseid. Puidust ehitisi pakutakse nii värvitult kui ka värvimata ja suurusega 19,9 m², mis ei vaja eraldi projekti.

Infot ja hinnapakkumisi PVC-materjali ning puidust kuuride ja varjualuste kohta saab e-posti aadressilt kristo.kruger@gmail.com või telefonilt 552 8602. Pilte tehtud töödest näeb Facebooki lehelt Kristo pvc katused.