Kiirustades tehtud siseviimistlus ei püsi kuigi kaua kaunina

Aknavahetuse tüütumaid osasid on palede viimistlemine, mida kiputakse tegema rutakalt ja pinnapealselt. Akende ja uste palede ning muu siseviimistlusega tegeleva Aknapale OÜ juhatuse liige Illimar Tuula tõdeb, et mõistlikum on tellida täislahendus, kus paigaldatakse vajalikud nurgad ning kogu sein pahteldatakse ja värvitakse ühtlaselt üle.

„Akende viimistlus ei ole 3-4 tunni töö. Kui soovite, et tulemus kestaks kaunina rohkem kui pool aastat, tuleb seda tööd teha korralikult, kiirustamata. Õige aknapaigaldus koos viimistlustöödega võtab paar päeva, aga selle eest on kliendil ka garantii, et värv ei pragune ega kooru ja nurgad püsivad terved aastaid,“ selgitab ta. „Rõõm on tõdeda, et inimesed hindavad sellist täislahendust ja kvaliteeti aasta-aastalt aina enam. Nad mõistavad, et pole mõtet maksta 60–70 eurot kiire töö eest, mis toob hiljem kaasa palju rohkem probleeme. Pigem soovitakse kohe korralikku, kena ja kestvat tulemust.“

Kui varem olid aknapaigaldajad aknatootjate palgal, siis nüüd tuleb tellida aknad-uksed tehasest ja leida neile eraldi paigaldaja. Tuula sõnul võib öelda, et plastakende tulekuga vahetati üle kogu Eesti kriitiline hulk aknaid ära ning tollal oli seda tööd nii palju, et aknatootjatel oli mõistlik pidada oma palgal ka viimistlejaid. Praeguseks on olukord muutunud ja viimistlus tuleb tellida eraldi.

Aknapale OÜ tegeleb nii akende ja uste paigaldamise ning palede viimistluse kui ka üldiste remondi- ja siseviimistlustöödega. Lisaks eramute ja korterite remondile tehakse ka näiteks ühistute trepikodade rekonstrueerimistöid. Samuti vahendab ettevõte oma koostööpartnerite kontakte, kellelt saab nutikaid nõuandeid akende-uste valikuks ja vahetamiseks ning tellida uusi avatäiteid mõistliku hinna ja tarneajaga.

Ligi 10 aastat tegutsenud Aknapale OÜ on Pärnumaa ettevõte, kes pakub oma teenuseid üle Eesti.

Aknapale OÜ

tel 5800 2190

aknapale@gmail.com

www.pale.ee