Willenbrock Baltic müüb soodsalt garantiiga Linde kasutatud tõstukeid

Rasketehnika müügi, rendi ja hooldusega tegelev Willenbrock Baltic OÜ sai õiguse müüa üle maailma tuntud ja tunnustatud tõstukitootja Linde kasutatud tõstukeid kvaliteedimärgi all Linde Approved truck. Kvaliteedimärk tähendab seda, et tõstukid on kontrollitud ja renoveeritud tehase kehtestatud nõuete järgi ning neile kehtib 500-töötunnine või pooleaastane tehasegarantii.

Ettevõtte kasutatud tõstukite müügijuhi Martin Possuli sõnul annab Linde Approved trucki kvaliteedimärgiga kasutatud masinate müük Eesti ettevõtetele võimaluse soetada korralik, kvaliteetne ja pika tööeaga tõstuk soodsama hinna ja tehasegarantiiga. Seejuures on võimalik osta juurde 1000-töötunnine või aastane lisagarantii.

Sobilikud masinad valitakse Linde rendipargist, sest nii on nende ajalugu täpselt teada ja tuvastatav. Esmalt masin puhastatakse, seejärel kontrollitakse selle tehnilist seisukorda ja likvideeritakse puudused. „Siia alla käib ka mootori diagnostika, kus kasutatakse meie uusimat diagnostikaseadet, et tagada mootori täielik võimsus, töökindlus ja vastavus kehtivatele heitmenormidele,“ selgitab Possul. Seejärel vahetatakse vajaduse korral välja vigastatud või kulunud keredetailid ja masin värvitakse.

Ta lisab, et masinaid renoveeritakse ja parandatakse lähtudes arutelust mehaaniku ja kasutatud tõstukite müügijuhi vahel, kui defektid on kindlaks määratud. Kõik vajalikud detailid vahetatakse välja Linde originaalvaruosade vastu ja värvitakse Linde värvidega, et seade vastaks Linde Approved trucki tingimustele. Kui tõstuk vastab ülevaatusel lõpuks ettenähtud normidele, lisatakse masinale märgis Linde Approved, mis eristab seda teistest kasutatud tõstukitest.

Linde normid on Possuli sõnul piisavalt karmid. Näiteks kahvli ja tõstekettide suurim kulumismäär ei tohi olla üle 50% lubatud piirnormist, rehvide turvisemustri sügavuse jääk peab olema üle 50% ning elektritõstukite aku maht peab olema üle 70% nominaalväärtusest. Sisepõlemismootoriga tõstukitel kontrollitakse ka heitgaaside kogust, kuigi Eestis seda ei nõuta. Laagritel ja rullikutel ei tohi olla lõtkusid, hüdrovoolikud ja silindrid peavad olema võrdväärsed uutega, nagu ka rool, juhi iste, polstrid ja armatuur.

Willenbrock Baltic esindab kaubamärke Linde, Konecranes, Terberg, Logitrans, Bito, Dimos, Bulmor, Aerolift ja Linde Hydraulics. Willenbrock Baltic on olnud Linde esindaja Eestis juba ligi 14 aastat ja selle ajaga on Linde muutunud üheks enim ostetud tõstukimargiks. Linde eesmärk on luua efektiivseid, vastupidavaid ja kasutajale mugavaid tõstukeid, mille kasutuskulud on palju väiksemad, kütusekulu madalam ja tööiga pikem, võrreldes teiste firmade samalaadsete seadmetega.

 

Martin Possul

kasutatud tõstukite müügijuht

Willenbrock Baltic OÜ

tel +372 5301 0595

e-post martin.possul@willenbrock.ee

www.willenbrock.ee