Elektrienergia ja kütuse kallinemise tõttu otsivad ettevõtjad aina enam võimalusi, kuidas oma kulusid fikseerida. Üks võimalus on loobuda autopargist ja otsustada kindla kuutasuga sõidukite täisteenusrendi kasuks. Sellest, miks on kasulik auto omamise asemel seda pika aja jooksul rentida, räägib Janari-Joel Jõessar, Eesti suurima sõidukite täisteenusrendi pakkuja Mobire Eesti tegevjuht.

„Auto on mugavus seni, kuni sellega ei kaasne liigset aja- ja rahakulu. Paraku võib auto omanik sellest ainult unistada, sest ikka on vaja käia sõidukiga hoolduses, tehnoülevaatusel või rehvivahetuses. Täisteenusrent on seevastu lihtne, muretu alternatiiv liisingule, kus sissemakse ja lepingutasu puuduvad ning kõik tüütud ja aeganõudvad toimingud teeme autoga meie,“ selgitab Jõessar.

Täisteenusrendi eelised on aja ja raha kokkuhoid ning võimalus vältida hinnatõusudest ja ootamatustest tulenevaid riske, sest kõik sõidukiga kaasnevad probleemid lahendab rendiettevõte. Mobire Eesti pakub sõidukitele fikseeritud kuumakset 12–60 kuuks, peale selle tuleb tasuda vaid klaasipesuvedeliku, AdBlue ja kütuse eest. Autode valik on lai ja endale sobiva leiab igaüks: on eri hinnaklassid, manuaal- ja automaatkäigukastiga masinad, elektriautod, pistikhübriidid ning kaubikud.

Auto omamisest rendini on Jõessare sõnul vaid mõni lihtne samm. „Esmalt kuulame ära kliendi soovid ja vajadused, loome ülevaate, kuidas nad on seni oma autopargi probleemid lahendanud, mis otstarbeks nad sõidukeid kasutavad. Seejärel teeme kliendi olemasolevatele sõidukitele auditi ja praeguse turuhinnaga ostupakkumise. Kui kõik sobib, sõlmime täisteenusrendi lepingu uute soovitud autode kohta. Meie Mobires jälgime, millal on aeg rehvivahetuseks ja hoolduseks, ning pingutame iga päev, et aidata oma klientidel aega kokku hoida. Elutempo on kõigil kiire ja pole põhjust kulutada oma väärtuslikku aega autohaldusele!“

Täisteenusrendile võetavad autod valib klient ise. Kui varem olid sõidukite maaletoojatel oma laod, autosid oli palju ja ei olnud vajadust neid ette tellida, siis alates 2021. aasta maist on autoturg palju muutunud. Tarneajad on pikenenud ja uusi autosid tellitakse ette juba 2023. aastaks. Samas annab see klientidele pikema aja sobiva sõiduki valimiseks ja otsustamiseks, et olla oma soovis kindel.

Kõik kulud ühel arvel

Täisteenusrendi puhul hoiab rendipakkuja silma peal kogu kliendi autopargil, soetab ja ladustab rehvid, organiseerib hooldused, tehnoülevaatused ja rehvivahetused. Teenuse osana saab Mobire Eesti klienditeenindaja viia sõiduki ka ise rehvivahetusse või hooldusesse, hoides sellega kokku kliendi väärtuslikku aega ja andes kliendile samal ajal kasutamiseks asendusauto.

Kui ettevõttel on sõidukeid rohkem, tekib suur ajavõit ka raamatupidamises. Mobire administreerib auto kasutamisega seotud arveid, kogudes tarvikute, kütuse, kindlustuse ja autopesu arved kasutajate põhjal kuu jooksul kokku ning esitades need kliendile koondarvena. Seejuures on sõiduki täisteenusrent tegevuskulu ega kajastu ettevõtte bilansis kohustusena. Lisaks pakub Mobire Eesti GPS-valvet ja sõidupäeviku täitmise lahendusi.

„Meie eesmärk on pakkuda kliendile suurimat paindlikkust ja mugavust. Igal autol on aastas kaks rehvivahetust, kindlustusjuhtumid ja hooldus, mis tähendab, et kohtume oma kliendiga ühe auto kohta 5–6 korda aastas,“ räägib Jõessar suhtlusest klientidega.

Mobire Eesti AS, endise nimega Rentest, on tegutsenud üle 20 aasta. Ettevõtte koostööpartnerid on suuremad finantsasutused ja autoesindused Eestis, Lätis ja Leedus. Mobire Eesti autopargis on üle 2500 sõiduki. Ettevõte pakub täisteenusrenti nii väikestele kui ka suurtele ettevõtetele ning eraisikutele.

www.mobire.ee