Tööandja saab võimaldada töötajatele eri soodustusi, mis on maksustamise mõttes palgast soodsamad. Kõik need võimalused kehtivad ka juhatuse liikmele ja ka siis, kui ettevõttes rohkem töötajaid ei ole.

Vaatame siin mõnda levinumat võimalust.

1. Töötervishoid

Tervisekontrolli tuleb saata kõik töötajad, sh kontoritöötajad (riskiallikaks on kuvariga töötamine ja sundasend). Tihti on võimalik tellida tervisekontrolli kaudu ulatuslikumaid uuringuid, kui perearst pakub. Tervisekontrolli sageduse ja ulatuse määrab töötervishoiuarst.

Töötervishoiuarsti poolt soovitatud täpsete protseduuride (nt 10 massaažiseanssi või ujumine) kompenseerimine on samuti hinnatud soodustus, millele täiendavaid makse ei lisandu. See võimalus on lisaks sporditoetuse rakendamisele.

2. Sporditoetus

Sporditoetuse piirmäär on 100 eurot kvartalis töötaja kohta. See on väga populaarne soodustus, mida tasub igal juhul kasutada. Kõige levinumad variandid on pakkuda sporditoetuse abil  tööandja täiendavat ravikindlustust, millega saab katta nii hambaravikulusid kui ka eriarstide visiiditasusid, või kompenseerida spordiklubi kuutasusid. Samuti võib sporditoetust kasutada avalikel spordiüritustel osalemiseks ning taastusravi ja füsioterapeudi kulude katmiseks.

3. Koolitused

Tööandjal on võimalus pakkuda töötajatele osalemist tööks vajalikel koolitustel ja konverentsidel. Sealhulgas saab pakkuda osalemist välismaistel konverentsidel ja katta nendega seotud lähetuskulud. Sõltuvalt ametist võivad sobivad valdkonnad olla ka juhtimine, turundus, finantsteemad ja üldine majandusvaldkond.

4. Kaugtöö

Kaugtöö on hinnatud võimalus töötada väljaspool kontorit. Kaugtöö korral peab arvestama sellega, et tööandja vastutab ka kodukontoris töötervishoiureeglite täitmise eest. Samuti tuleks töötajatega kokku leppida, kas ja millises ulatuses hüvitab tööandja kodukontoriga seotud kulud – nii jooksvad kulud (proportsionaalne osa kommunaalkuludest) kui ka töökoha sisustamisega seotud kulud (nt mööbel).

5. Töövahendid

Keskmisest paremaid töövahendeid pakkuda on oluline võimalus motiveerida. Sülearvuti võib maksta nii 200 kui ka 2000 eurot. Mobiiltelefon võib maksta nii 100 kui ka 1000 eurot. Mobiiliarvel võib olla limiit või mitte.

Osaliselt maksustatav on ametiauto võimaldamine kontoritöötajale. Samas juhtivtöötajate puhul võib see olla hea valik: tööandja saab pakkuda paremat autot, kui inimene endale ise lubaks, ja see soodustab pikaajalist töösuhet.

Loe meie blogist https://robbybobby.ee/blogi/ ka muud kasulikku infot maksude ja raamatupidamise kohta.

Meie kliendid tegelevad peamiselt e-kaubandusega, professionaalsete teenuste osutamisega ja investeerimisega. Pakume nüüdisaegset automatiseeritud raamatupidamisteenust, lisaks kontrolleri- ja finantsjuhiteenuseid.

Kui soovid abi oma raamatupidamise ajakohastamisel, maksuvõimaluste kasutamisel ja oma ettevõtte arendamisel, oled oodatud Robby & Bobby kliendiks. Võta palun ühendust: krista.teearu@robbybobby.ee