Puitu on meie aedades enamasti palju.Piirdeaiad, terrassid, mööbel, grillimajad ja paviljonid, aga ka mänguväljakud, liivakastid, lillekonteinerid jpm. Kuidas anda neile pikaks ajaks hoolitsetud välimus? Saladus peitub õige puidukaitsevahendi kasutamises.

OÜHolz Prof pakub tõhusaid ja keskkonnasäästlikke vahendeid puidu kaitsmiseks, töötlemiseks ja viimistlemiseks. Rahvusvahelisi auhindu pälvinud ja patenditud erikoostisega tooted ei ole kantserogeensed. Nad ei sisalda lenduvaid aineid, raskemetalle ega kloori ning samu tooteid saab kasutada ka siseruumides.

Holz ProfEt värv piirdeaialt ei kooruks

Puit on elus materjal ja niiskuskindlad mittehingavad värvid, millega puitlippe vahelvärvitakse, ei imbu puidu sisse, vaid tekitavad selle peale kilekihi. Puit värvi all aga hingab ja liigub keskkonna mõjude järgi ning mingi aja pärast läheb värvikiht lihtsalt katki ja hakkab kooruma.

Püsiva tulemuse saavutamiseks võib osta immutatud aialipid või enne värvimist puitu õigete vahenditega immutada. Holz Bio puidukaitsevahend imendub paari millimeetri ulatuses puidu sisse, tekitades täieliku kaitse välismõjude eest, ent jäädes siiski hingavaks. Kui selle peale kanda veel spetsiaalne hingav puiduvärv, on tulemus igati vastupidav ja kestev.
Terrass ja grillimaja vajavad ka tulekaitset
Terrassi renoveerides sobib samutikasutada Holz Bio kaitsevahendit, et tagada edaspidi pikaaegne kestus. Samas on nii terrassi kui ka grillimaja puhul oluline tulekaitse. Holz Profi tulekaitsevahend puidule annab100% tulekaitse väiksemagi ohu korral, sest tõkestab sädeme kohe, kui see peaks puidu pinnale sattuma. Tootele on antudpuitkonstruktsioonide B-s1, d0 kõrgeim Euroopa klassi tulekaitse sertifikaat.

Isegi kui puit on ostetud juba immutatud kujul, oleks see mõistlik tulekaitsega üle katta, sest tuliei jäta teatavastimidagi alles. Parem ikka karta, kui kahetseda.

Mänguväljakud, taimekonteinerid ja kasvuhoone vajavad mürgivaba hooldust

Keskkonnasäästlikkus on Holz Profi kreedo. Toodete nimistu on väike, sest sama puidukaitsevahend sobib tegelikultkasutamiseks igal pool. Just mänguväljakute, aga ka kasvuhoonete ja taimekonteinerite puhul on ülioluline, et puidukaitsevahendid ei sisaldaks mürke ega kemikaale, mis võivad hiljem kogemata laste ja koduloomade organismi sattuda või taimedele kahjulikult mõjuda.

Kui on plaanis renoveerida

Kui läheb renoveerimiseks, olgu tegu kasvuhoone, grillimaja, koerakuudi või muu puidust esemega, tuleks esmalt puhastadapinnad Holz Renovatoriga.See desinfitseerib, eemaldab hallituse jarohelised laigud. Seejärel kaetakse ühtlustatud pinnad Holz Bio puidukaitsevahendiga jatulemus on sama hea kui uus. Soovi korral võib hiljem kandapeale ka hingava puiduvärvi. Kui aluskiht on korralikult kaitstud, püsib värv aastaid – ei mingit värvi koorumist ega puidu mädanemist!